Tajemství skořice

Skořice? Vánoce a štrúdl. Ale skořice umí mnohem víc, než příjemně vonět a dodávat chuť jablkům a cukru. Skořice je totiž lékem. Není proto divu, že v 15. a 16. století byla skořice nejvíce ceněna mezi všemi orientálními kořeními. O jejích blahodárných účincích se psalo již před čtyřmi tisíci lety v Číně.

Možná ani není náhodou, že právě v zimě ji vídáme na každém kroku. Vždyť i v takovém svařáku nám dopřeje blahodárný vliv na organismus zkroušený zimními mrazy. Možná to bude pozoruhodné, ale skořice podporuje metabolismus směrem k výrobě tepla, takže příjemně zahřívá. A také má desinfekční a antibiotické účinky, což v zimě také potěší. A nejen v zimě! Skořice prohřeje, podpoří tělo při boji s chronickými záněty. Zde zvláště pomáhají ženám, například při zánětu močových cest, ale také při zmírnění bolestivých menstruací.

Skořice a cukrovka

Skořice je mimo jiné opěvována také pro své blahodárné účinky při zažívacích obtížích. Dovede účinně bojovat proti následkům cukrovky, kdy snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu. Proto je pacientům s diagnostikovanou cukrovkou doporučováno pravidelné pití neslazeného skořicového čaje. Pacient si tak přirozenou cestou pomůže nejen proti výše zmíněným obtížím, ale pomůže si také u dalších nemocí, které cukrovku doprovázejí – skořice pomáhá při kardiovaskulárních chorobách, podporuje trávení, prohřívá a stimuluje střeva, která navíc uklidňuje.

Skořice a rakovina

V dnešních dnech různé studie pracují a zkoumají vliv skořice na různé druhy rakoviny a také její vliv na leukémii. Je prokázáno, že i pár gramů denně má vlemi příznivý vliv při léčbě a potírání těchto nemocí.

 • OVESNÁ KAŠE S JAHODAMI
  Obtížnost:
  Hodnocení:
  Použité suroviny:
  ovesných vloček, jahody.
  Popis receptu:

  Klasická ovesná kaše obohacená jahodami, vyikající snídaně i pro sportovce!


  Čas přípravy:: 5m
  Čas vaření:: 10m

  Celý recept...

 • Šunkafleky
  Obtížnost:
  Hodnocení:
  Použité suroviny:
  vejce, mléko, paprika, cibule, uzeniny, těstoviny.
  Popis receptu:

  Tradiční český recept na zapékané šunkafleky v pekáči nebo na plechu. Doporučuji vždy, když nevíte co rychle a chutně udělat k večeři.


  Čas přípravy:: 10m
  Čas vaření:: 25m

  Celý recept...

 • ŠPANĚLSKÁ BRAMBOROVÁ TORTILLA
  Obtížnost:
  Hodnocení:
  Použité suroviny:
  olivového oleje, brambor, cibule, vejce, kukuřice.
  Popis receptu:

  Vynikající tortila z brambor ze španělska, vhodná i jako dezert pro ty, kteří raději slané než sladké


  Čas přípravy:: 10m
  Čas vaření:: 30m

  Celý recept...

 • Spagetti Carbornara - česká verze
  Obtížnost:
  Hodnocení:
  Použité suroviny:
  smetany, parmazánu, vajec, slaniny, cibule, špaget.
  Popis receptu:

  Jednoduchý recept na italské špaety s českými surovinami. Pozměněný recept od originální italské receptury, přidaná cibule a smetana.


  Čas přípravy:: 15m
  Čas vaření:: 15m

  Celý recept...